Domů » Kuchyně » Jak funguje filtrační konvice a jak ji používat, abychom z ní vytěžili maximum?
filtracni konvice

Jak funguje filtrační konvice a jak ji používat, abychom z ní vytěžili maximum?

Čvc 20, 2022
Publikoval:
1708 přečtení

Filtrační konvice představují novinku na trhu, se kterou se v poslední době roztrhl pytel. Málokdo ale ví, jak taková filtrační konvice funguje a jaké výhody nabízí. Pojďme si přiblížit některé výhody filtračních konvic, díky kterým stojí za to si jednu takovou pořídit i do své domácnosti.

Výhody filtrace vody v domácnosti

Filtrační konvice mají oproti tradičním konvicím řadu výhod. Především odstraňují z vody nečistoty, jako je chlor, olovo a další těžké kovy. Výsledkem je mnohem čistší voda s lepší chutí. Ve filtračních konvicích je obsažen filtr nejčastěji s aktivním uhlím, který dokáže odstranit z vody nejen pachy, ale i nepříjemnou chuť a zabarvení. To znamená, že vaše káva nebo čaj budou chutnat mnohem lépe, pokud pro jejich přípravu budete používat filtrovanou vodu.

Funkce filtrační konvice

Voda je ve filtrační konvici upravována již při napouštění. Průchodem filtrem dochází k čištění vody, pryskyřice iontové přeměny se postará o změnu iontů těžkých kovů v látky, které jsou pro tělo prakticky nezávadné. Aktivní uhlí ve filtru se postará o to, aby se z vody odstranil zápach, zbarvení a pachuť, ale i vedlejší produkty chlorování, mezi které může patřit například i sirovodík. Filtry s obsahem aktivního uhlí dokážou pracovat nejen s vodou, ale i se vzduchem. Jen pro zajímavost, používají se i v plynových maskách. Vzpomínáte si ještě na branné cvičení ve škole a pobíhání v maskách s chobotem?

Nekupujte balenou vodu

Pravidelné kupování balené vody a její konzumace místo vody kohoutkové vám zdraví nezaručí. V mnoha případech může být pití balené vody škodlivější než pití vody z kohoutku. Je to proto, že kvalita balené vody se může značně lišit a není vždy tak pečlivě sledována jako kvalita vody z veřejných vodovodů. Kromě toho může být balená voda kvůli dlouhým přepravním cestám často vystavena působení tepla a světla, což může způsobit rozmnožení bakterií ve vodě. Balená voda je škodlivá i pro životní prostředí. Výroba plastových lahví a palivo potřebné k jejich přepravě vytvářejí významnou uhlíkovou stopu. Plastové lahve navíc často končí na skládkách, kde se rozkládají po staletí. To je ale ta lepší varianta. Plasty často zanáší také moře, ve kterých způsobují potíže vodním živočichům.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.