Bydlení s rodiči může fungovat
Když jsme byli mladší, všichni z nás chtěli to samé – co nejdříve vyletět z hnízda a osamostatnit se. Nechtěli jsme nikoho poslouchat, zpovídat se někomu, kde jsme byli, chtěli jsme být svými pány. Přitom bydlení s rodiči může fungovat, chce to jen dodržovat určitá pravidla.
V jednom bytě více lidí
V případě společného bydlení s rodiči v jednom bytě (doufáme, že ne malém bytě), budete nutně potřebovat svůj vlastní prostor. I když budete mít společnou kuchyň a koupelnu, musíte mít nějaké zázemí, o kterém budete vědět, že je pouze vaše a můžete si tam dělat, co se vám zachce.
Dvougenerační domy
Lepší (a pravděpodobně také nejlepší) variantou společného bydlení s rodiči jsou dvougenerační domy. Jeden pozemek, jedna zahrada, dvě oddělené bytové jednotky a především vlastní sociální zařízení a samostatný vchod. Oproti společnému bydlení v bytě mají jednoznačně obě strany více svobody a méně si navzájem zasahují do života a soukromí.
Respekt a trpělivost
Při troše snahy vám může společné bydlení s rodiči přinést zejména samá pozitiva. Chce to dodržovat respekt k rodičům. Ačkoliv máte jiné názory, jiný vkus na nábytek, jiné priority a každodenní návyky, pořád respektujte své rodiče a i skutečnost, že jsou vychováni v jiné době.
Pro oboustrannou spokojenost je také potřeba, aby rodiče respektovali vás a vaše soukromí. Jako rodiče budou mít neustálé nutkání se o vás starat. Chce to zkrátka pevné nervy. Pokud to zvládnete, nikdy nebudete mít pocit osamění, protože vám rodina bude na blízku.
Výhodou bydlení s rodiči může být také to, že když si zabouchnete dveře a nemáte klíče, tak stačí jen zazvonit či zaklepat a rodiče vám mohou otevřít zamčené dveře.